SPOLU PROSADÍME #5: Rodina je základ společnosti a založit ji se musí vyplatit

¨

Rodinu chápu jako základní kámen společnosti. Kolik dětí se narodí a jací lidé z těchto dětí vyrostou, to všechno závisí na tom, jak příznivě jsou pro rodiny nastaveny podmínky. Nebojím se tedy říct, že právě na tom závisí i naše budoucnost.

Je špatně, když mladý pár odkládá založení rodiny kvůli tomu, že nedosáhne na odpovídající bydlení. Je špatně, když rodiče odmítají mít třetí, nebo dokonce i druhé, dítě kvůli tomu, že si nemohou dovolit výpadek příjmu, když je jeden rodič na mateřské nebo rodičovské dovolené. Zvlášť, když se tento rodič nemůže vrátit do práce, protože je málo míst v předškolních zařízeních, a ještě méně možností zkrácených úvazků.

Podpora rodiny neznamená zvýhodňování určité skupiny obyvatel na úkor jiných. Je to jedna z nejlepších investic pro budoucnost společnosti.

Podpora rodin musí zahrnovat vedle přímé finanční podpory (slevy na dani, zohlednění vychovaných dětí při výpočtu důchodů, valorizace přídavků na děti apod.) i zlepšování podmínek pro život rodin.

Priority v oblasti podpory rodiny (mimo finanční podpory jako takové):

  • Dostupné bydlení pro mladé: startovací byty, výhodné půjčky
  • Podpora alternativních pracovních úvazků pro rodiče s dětmi: firmám se tato pracovní místa musí vyplatit
  • Navyšování míst v předškolních zařízeních: kdo potřebuje z jakéhokoli důvodu nastoupit zpět do práce, musí mít jistotu volného místa ve školce, dětské skupině, jeslích apod.

Podrobněji jsem o tématu psala na svém blogu, například v těchto článcích:

Co dělá rodinu rodinou? (ODKAZ)

Co aktuálně trápí ženy na českém trhu práce? (ODKAZ)

Navýšení rodičovského příspěvku uspělo. Jak dále pomoci rodinám s dětmi? (ODKAZ)

———

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), ale také odpovědět na otázky týkající se mě samotné. Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.