Životní prostředí a ekologie

Zemi máme jen jednu. Chraňme si ji!

Zemi máme jenom jednu. Podle toho bychom se k ní měli chovat. Na nás a našem přístupu totiž záleží, v jakém stavu ji předáme dalším generacím. Stará pravda, která ale ani dnes nepozbývá na aktuálnosti.

Odpadové hospodářství, ochrana vody a půdy, to všechno jsou současné otázky, na které hledáme odpověď. Ekologickou problematiku navíc považuji za konzervativní téma, není proto vlastně ani překvapivé, že mi je, jako člence KDU-ČSL, tak blízká.

Přála bych si, aby už nikdy a nikomu nebylo lhostejné, jaké dopady má lidská činnost na životní prostředí. Dala jsem si proto za cíl ekologická témata jednoduše a srozumitelně vysvětlovat a popularizovat.

Kniha nápadů pro zelenější život pro vás zdarma ke stažení

Chcete něco změnit a přispět ke zlepšení životního prostředí ve svém okolí? Není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stáhněte si mou knihu Ekochvilky – nápady pro šťastný život v souladu s přírodou a hned budete vědět, kde začít. 

Knížka obsahuje jednoduché tipy, které lze bez většího omezování aplikovat do našich běžných rutinních činností, a které přitom mohou do budoucna přinést velké změny. Všímám si i trendů, které jsou právě ve světě in a hledám inspirativní nápady, jejichž zavedením bychom se dokázali posunout dál. Další informace o mé knize naleznete na speciální stránce, kde si můžete stáhnout i další mé knihy.

Přednášky o životním prostředí beru jako cestu k šíření svého poslání

O ochraně životního prostředí a možnostech, jak přispět k jeho zlepšení, také přednáším. Přednášku beru jako inspiraci ke změně, ke které může přispět každý z nás. Životní prostředí nezná hranice, proto se i já snažím šířit myšlenky o jeho ochraně i v zahraničí. Nedávno jsem např. měla seminář pro více než 70 účastníků z Ukrajiny. Pokud byste chtěli uspořádat seminář nebo přednášku také u vás, určitě se mi ozvěte.

O ekologii a životním prostředí píšu pravidelně

Kratší články s ekologickou tématikou pravidelně zveřejňuji na blogu a sociálních sítích pod názvem Ekochvilka.

Cirkulární ekonomika je zásadní koncept ekologické budoucnosti

Kdo mě zná, ví, že jsem velký fanoušek cirkulární ekonomiky. Ta podle mě totiž nabízí naprosto geniální způsob, jak najít rovnováhu mezi omezenými zdroji, které nám příroda poskytuje, a naší neomezenou potřebou jejich čerpání.

První fází zavádění oběhového hospodářství bude reforma nakládání s odpady. Nebude to snadná změna.

Jsem ale přesvědčena, že v moderním světě plném technologických vymožeností a díky vědě, která jde mílovými kroky dopředu, budeme opravdu brzy svědky toho, jak se čím dál větší procento vyprodukovaného odpadu mění v opětovné zdroje. A jak jsem zmínila, bude to jen začátek. 

O cirkulární ekonomice jsem napsal i článek pro časopis Odpadové fórum. Je to jeden z těch článků, které se snaží přiblížit čtenářům, o co vůbec jde a proč bychom měli cirkulární ekonomiku vzít za svou. Článek Cirkulární ekonomika: Mission (im)possible? si můžete stáhnout a přečíst v PDF nebo jej nalistovat přímo ve druhém čísle Odpadového fóra z roku 2020. Časopis celkově velmi doporučuji!

Všechny články na téma životní prostředí najdete na mém blogu.
 

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.