Ženy v politice

Chci přivést více žen do politiky

Se ženami přichází do politiky více lidskosti a často chybějící slušnost

Není pochyb o tom, že ženy do politiky patří. Jejich vnímání světa je v mnoha ohledech odlišné od toho mužského, a proto je špatně, když se do politických rozhodnutí nemůže promítnout. Názorová různorodost ale není jediný benefit, který ženy do politiky přinášejí. Ženy obrušují ostré hrany, vnášejí empatii, slušnost a trpělivost ve vyjednávání i snazší nalezení kompromisu napříč politickým spektrem.

Žen je v politice stálo málo. A to bych si přála změnit. Nikoli diktátem ve formě kvót, ale postupným rozbouráváním tradičních stereotypů, které i v jednadvacátém století stále přežívají, a motivací. Pokud se toto podaří a ženy budou cítit podporu svého okolí i politiků – mužů, jejich rozhodování, zda jít do aktivní politiky, bude o dost snazší.

Pravidelné komentáře: Ženy v politice – jak to vidím já

Tématu Ženy v politice se věnuji ve svých článcích pravidelně. Hledám důvody, které ženy od politiky odrazují, i způsoby, jak toto zvrátit. Snažím se popsat obavy z předsudků i mužského kolektivu, vysvětluji, proč bychom neměli hledat spásu ve kvótách. Nechybí ani návrhy, jak bychom mohli ženy k politice popostrčit a pomoci jim oprostit se od obav. Zkrátka usnadnit jim jejich politický start. To vše naleznete v miniseriálu Ženy v politice – jak to vidím já. Samozřejmě jsem načrtla i svůj osobní příběh a moji cestu k politice.

Seriál: Rozhovory s českými političkami

Možností, jak motivovat ženy k politice, je podle mě hned několik. Za jednu z nejdůležitějších ale považuji to, aby byly slyšet ty ženy, které již v politice působí. Pokládám za nezbytné, aby se jejich zkušenosti a rady dostaly k dosud nerozhodnutým ženám, a staly se jejich morální oporou a neocenitelnou inspirací. Proto také oslovuji političky napříč všemi patry české politiky a připravuji s nimi rozhovory. V nich političky popisují své životní osudy a politickou kariéru, dosažené úspěchy i překonané překážky a posílají rady a vzkazy ženám, které politika láká, ale nemohou se odhodlat k prvnímu kroku.

To nejzajímavější ze všech rozhovorů jsem pro vás shrnula v článku Šest věcí, které jsem se naučila od aktivních žen v politice.
Všechny články o ženách v politice najdete na mém blogu.
 

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.