Ženy v politice: rozhovory s úspěšnými političkami  

¨

Seriál o ženách v politice i o koronavirové krizi

Máme málo žen v politice. A to bych si přála změnit.

Chci motivovat ženy, aby se nebály politiky a více se zapojovaly do rozhodování o věcech, které se týkají nás všech. Mužský a ženský pohled na svět se v mnohém liší, je tedy v našem zájmu, aby se oba tyto názory při politických jednáních potkávaly, diskutovaly spolu a navzájem se obohacovaly.

Nesouhlasím se systémem kvót, který je diskriminující a ty opravdu schopné ženy zbytečně odradí. Chci jít jinou cestou. Chci ženy inspirovat a přibližovat jim politické prostředí pohledem žen, které překonaly možné prvotní obavy a předsudky a prorazily v mužském světě politiky. 

Snažím se proto nabízet rozhovory s úspěšnými političkami, které mají co říct a mohou ženám ukázat, že ač politika není procházka růžovým sadem, má smysl a správnými rozhodnutími dokáže opravdu pomáhat.

První sérii rozhovorů naleznete na mém webu jako seriál s názvem Ženy v politice.

Nyní připravuji další rozhovory, ve kterých bych mimo jiné ráda zprostředkovala i reakce žen političek na aktuální koronavirovou krizi a ponaučení, které nám z ní může plynout.

Doufám, že v těchto rozhovorech naleznou ženy, které přemýšlejí o politice, odpovědi na své otázky. A věřím, že na své si přijdou i ostatní. Třeba tím, že se budou moci podívat na českou politiku zase trochu jinak. Pohledem žen, které v ní působí.

Pusťte si krátké video o novém seriálu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.