Témata

Ekologie ve městě

Ekologie se týká každého z nás, ať už jde o odpadové hospodářství ve městech nebo o hospodaření s vodou. Životní prostředí máme jen jedno a musíme se o něj starat. Environmentální témata mi byla vždy blízká. Také proto jsem se aktivně účastnila několika takto zaměřených projektů, včetně spolupráce na projektu s univerzitou v Cambridge.

Spolupráce a zahraniční vztahy

V mezinárodním prostředí firem se pohybuji několik let. Ráda bych své zkušenosti a kontakty nabídla do služeb veřejnosti. Myslím si, že zahraniční politika ukotvená v EU a založená na vztazích v rámci Severoatlantické aliance je jedinou zárukou míru a stability. Chci přispět k rozvoji a prohlubování takto zaměřené politiky.

 
 

Zapojení menšin

Znám dobře problematiku menšin a často se střetávám s příslušníky krajanských komunit v Praze i dalších městech ČR. Velmi intenzivně vnímám problémy, se kterými se jejich členové potýkají. Často usilují o to stát se plnohodnotnými občany České republiky a přispět k rozvoji země. Obzvlášť děti a mladí lidé potřebují šanci a podporu, aby se v budoucnu mohli zasadit o rozvoj české ekonomiky a zejména naší křehké demokracie.

Ženy v politice

Více žen v politice je pro mě cesta, jak udělat politiku lepší. Chci otevírat ženám dveře do politiky. Chci je podporovat na jejich cestě za svým posláním. Nejsem příznivkyní kvót, ale věřím, že lze udělat mnohé, aby se prosadily ženy s opravdovým talentem. To platí samozřejmě nejen pro ženy. Jde hlavně o to, aby byly dobře a spravedlivě nastavené podmínky. Rozhodně má smysl hledat i způsoby, jak ženy motivovat a inspirovat, aby se pokusily aktivně něco změnit.

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.