SPOLU PROSADÍME #6: Na úřad přes internet. Konečně

¨

Všichni o ní mluví, sypou se do ní miliardy, vláda ji má jako svoji prioritu. A dlouho očekávaná revoluce v online komunikaci občanů se státem nikde. Fronty před úřady v době koronovavirových omezeních ukázaly, jak daleko jsme pokročili (nebo spíše nepokročili) s digitalizací veřejné správy.

Vybudování pořádného E-governentu je zcela zásadní předpoklad úspěšné ekonomické obrody po současné krizi. Státní správa musí srovnat krok se soukromou sférou, která dávno pochopila, že její konkurenceschopnost tkví právě v digitalizaci.

Levnější, rychlejší, dostupnější, uživatelsky příjemnější veřejná služba, to je E-government. Ono příznačné motto o tom, jak musí obíhat data, ne lidé, které si pamatujeme z roku 2012(!), se musí stát skutečností. Pro současnou generaci je nepřijatelné, aby trávila hodiny u přepážek, když v současné době lze úřední záležitosti vyřešit za pár minut na dálku od počítače.

Více jsem k tématu psala v těchto článcích:

Je čas posunout naši ekonomiku na vyšší úroveň. Zítra může být pozdě

Trpělivost a pevné nervy. Základní předpoklady při jednání s úřady

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), ale také odpovědět na otázky týkající se mě samotné. Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.


#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.