SPOLU PROSADÍME #4: EET nesmí být znovuobnovena v původní podobě

¨

Elektronická evidence tržeb je v tuto chvíli neaktuální uspaný projekt. Současná vláda ale nicméně počítá po roce 2022 s jeho znovuspuštěním. A to včetně nyní odložené 3. a 4. vlny. Proto je nutné se i k tomuto tématu před volbami jasně vyjádřit.

Se znovuobnovením EET v její původní podobě nemohu rozhodně souhlasit.

Jsem proti zavádění EET pro drobné živnostníky, a to včetně papírových výjimek. Tito malí podnikatelé už jsou v našem státě byrokracií a papírováním zavaleni dost, další sekýrování nemají zapotřebí. O tom jsem psala již dříve na svém blogu v článku Kam se poděly zlaté české ručičky.

V případě restaurací nebo maloobchodů je pak nutné udělat důkladnou analýzu dosavadního fungování EET. Pro toto podnikatelské prostředí nepovažuji systém EET, pokud by byl správně nastaven, jako nutné zlo. Jen je třeba ho přepnout do takové polohy, aby byl pro podnikatele přínosem, a ne pouhý nástroj pro kontrolu.

Pokud by EET znamenala výrazně zjednodušená daňová přiznání založená na odeslaných datech nebo méně kontrol, zkrátka kdyby pozitiva převažovala nad negativy, byl by tento systém akceptovatelný.

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09). Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.