SPOLU PROSADÍME #2: Jsem pro euro. Ale s chladnou hlavou a postupně

¨

Přijmout někdy v budoucnu euro nebo ne?

Tato otázka vzbuzuje vášnivé debaty již dlouho.  

Vím, že to není v naší situaci ani trochu aktuální téma, když máme jiných problémů více než dost. Nicméně si myslím, že je to jedna z otázek, na kterou si voliči zaslouží jasnou odpověď. Je to totiž věc, která by se dotýká každého občana.

Čistě věcně mluví řada okolností jednoznačně pro přijetí eura. Naše provázanost s eurozónou nebo výrazně proexportní zaměření obchodu jsou ty nejčastěji skloňované argumenty. Chápu ale i obavu z neznáma, kterou mnozí vnímají, a strach běžných lidí o snížení životní úrovně.

V obecné rovině patřím k zastáncům přijetí eura, z dlouhodobého hlediska tedy říkám euru ano. Rozhodně bych však nyní neřešila konkrétní termín přijetí eura, o to teď nejde. Nejprve se musíme zaměřit na splnění Maastrichtských kritérií. Ta jsou ostatně nastavená způsobem, který odráží zdraví ekonomiky. Jinými slovy je v našem zájmu tato kritéria splňovat, ať už euro přijmeme, či nikoli.

Pokud dosáhneme této mety, můžeme se rozhodnout, jak dál. Čas také ukáže, jak se to se společnou evropskou měnou vyvine. Za sebe věřím, že euro krizi přestojí a že i to pro nás bude dobrý důvod ke společné měně přistoupit. Zásadní je ujistit se, že euro přijmeme v takovou chvíli, kdy nás to nepoškodí.

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09).  Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese  www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.