SPOLU PROSADÍME #1: Udržitelné životní prostředí

¨

Jedním z důležitých témat nadcházejících voleb budou bezpochyby ochrana životního prostředí, klimatické změny nebo restrukturalizace průmyslu. Všechny tyto priority by se daly, i když trochu zjednodušeně, shrnout do jednoho slova: udržitelnost.

Na první pohled to možná nepůsobí jako zásadní téma pro většinu voličů, nicméně pokud se na životní prostředí podíváme v dlouhodobější perspektivě, jeho význam je nezpochybnitelný. Kvalita životního prostředí se promítá do kvality našich životů, v neposlední řadě i zdraví. Jako konzervativci navíc chápeme životní prostředí jako nám svěřené od minulých generací a naším úkolem je jej zase v dobrém stavu předat dále.

Podle mě je důležité konečně zaujmout zásadní stanovisko a přestat dělat piruety kolem Green Deal, který není hrozbou, ale příležitostí. Je jasné, že současná drtivá krize zahýbe naším světem (alespoň tedy tím západním) směrem k větší udržitelnosti. Je tedy načase se z běžného tradičního přístupu posunout dál.  Ač můžeme mít na časový harmonogram dekarbonizace rozdílné názory, je nezpochybnitelné, že se nás tento projekt týká a není čas na další čekání a zdržování.  Klimatické cíle a transformace ekonomiky spolu budou nezpochybnitelně spjaty.

Je naprosto klíčové, abychom byli připraveni na čerpání dotací. Je třeba urychleně připravit smysluplné projekty, abychom mohli z nabízených miliard získat co nejvíc, ať už na restrukturalizaci těžkého a uhelného průmyslu, do udržitelnějšího zemědělství nebo podporu inovací a IT.

Když se podíváme do byznysu, tam velká spousta společností pochopila již dávno, že právě ekologická transformace je ve střednědobém a dlouhodobém hledisku tou jedinou správnou cestou vpřed. A politická reprezentace s nimi musí být v tomto zajedno.

Dodávám, že toto téma je mi osobně blízké, dlouhodobě se jím zabývám a v rámci naší strany se snažím témata související se životním prostředím prosazovat. Pokud se chcete dozvědět více k tématu, ideální začátek může být na této stránce.

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09).  Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese  www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.