Proč kandiduji a co chci změnit 

¨

Líbí se vám, jak funguje současná politika? Nepřipadá vám, že vítězí PR nad slušností, že krátkozraký populismus převálcoval zodpovědnost a že poctivost ustoupila zákulisním pletichám? Mně bohužel ano. Ale nehodlám se s tím smířit a nebudu dělat, že mi to je jedno.

Chci se aktivně podílet na změnách, které naše země tolik potřebuje. Chci do politiky vrátit slušnost, diskusi a empatii. Chci, aby politika zase začala sloužit lidem. Věřím, že to vše je možné, pokud se o to společně pokusíme. Proto kandiduji v primárních volbách do Poslanecké sněmovny.

Na prvním místě je u mě vždy zodpovědnost. A bude to tak i v politice.Zodpovědnost vůči občanům, zemi a její budoucnosti. Nechci a nebudu nikdy podporovat plýtvání veřejnými prostředky v době prosperity, kdy je třeba myslet na budoucnost, která nemusí být růžová.

Nesmíme si dovolit nadále přehlížet důležité reformy a valit je před sebou jako pomyslné balvany. Důchodová reforma, reforma školství, digitalizace veřejné správy nebo splnění klimatických závazků, to všechno jsou priority, které není možné další čtyři roky odkládat.

Nejsem odborník na vše. A ani si na to nehodlám hrát. Považuji za zásadní, aby se nad projednávanými změnami vedla debata napříč politickým spektrem, se všemi zúčastněnými, kterých se změny týkají, a s odborníky na dané téma. A co je důležitější, takto vzniklá doporučení pak aplikovat, ne je měnit nebo ignorovat.

Veškeré své úsilí v politice jsem dosud směřovala hlavně k tomu, aby se změnilo politické klima. Proto jsem si jako své motto stanovila snahu o lepší politiku. Také proto si myslím, že potřebujeme v politice více žen.

Právě ony dokážou změnit politické prostředí a díky svému pohledu na svět aktivně přispět ke konstruktivním debatám. S tímto pomyslným otevíráním dveří pro schopné ženy bych ráda pokračovala i z pozice poslankyně.

Pojďte do toho se mnou.

Inga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.