Proč jsou lidovci cool

¨

Abych řekla pravdu, nikdy bych si nemyslela, že mi podobné slovní spojení někdy přijde na mysl. Ještě před rokem bych si možná významně poklepala na čelo :-).

Nicméně teď po volbách to přišlo tak nějak samo. A nejenom díky úspěchu cool starosty Jana Grolicha.

1. Lidovce volili mladí

Je skvělé, že se KDU podařilo přilákat mladé voliče. Ukazuje se, že témata, která jsou blízká lidovcům jsou ta, která jsou důležitá i pro mladé. Podpora rodin s dětmi nebo ochrana životního prostředí jsou nepochybně oblasti, které mladí řeší. A nemalou zásluhu mají i Mladí lidovci a jejich aktivity. Jejich práce je vidět.

2. Na kandidátkách nechyběly ženy

Lidovci nasadili na krajské kandidátky celkem 27 % žen. Jistě, přiznávám, je to málo a je to jedna z věcí, na které musíme zapracovat, ale i tak jsme většinu ostatních stran nechali v tomto případě za zády.

3. Máme koaliční potenciál

Je všeobecně známo, že krajské volby jsou prověrkou před volbami do Poslanecké sněmovny. A v tomto ohledu musím říct, že z nich mám dobrý pocit. Myslím, že se jasně ukázalo, že máme dobře odstartováno a že dokážeme s dalšími opozičními stranami najít společnou řeč, která voličům dává smysl.

Inga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.