OTÁZKY NA TĚLO #4: Pracuji na svém přízvuku. Je to výzva i projev úcty

¨

Mám ráda výzvy. Jsou to součásti života, díky kterým můžu získat nové zkušenosti a znalosti, zároveň se poučit z chyb a pokračovat, aniž bych je opakovala.

Opravdu důležitých výzev, které mě dokázaly v životě posunout dál, jsem ve svém životě zažila několik. Přesun do Prahy, studium v novém domově, poté další přesun a studium a práce v zahraničí, díky kterým jsem se mohla zdokonalit v angličtině.

Po návratu do České republiky pak rozhodnutí zapojit se do politiky, a aktivně tak přispět k její proměně ve slušnější prostředí, kde křesťanské hodnoty (které jsou zároveň i obecně platnými morálními hodnotami) nejsou neznámé pojmy.

V této souvislosti na mě čekala další výzva, a to zapracovat na zlepšení češtiny a pokusit se co nejvíce odstranit přízvuk. Čeština je obtížný, ale krásný jazyk a co se týče přízvuku, čeká mě ještě dlouhá cesta.

Vím, že lze namítnout, že cizí přízvuk není to, co dělá politika dobrým či špatným politikem. A vím, že je to jistě pravda. Nicméně i tak jsem odhodlaná na jeho odstranění dále pracovat. Vnímám to jako určitou formu úcty k jazyku země, která se stala v době mých studií a mého zrání mým domovem a pro kterou chci pracovat a pro kterou chci být užitečná.

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), ale také odpovědět na otázky týkající se mě samotné. Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.