OTÁZKY NA TĚLO #2: Odkud jsem přišla a co mohu díky tomu nabídnout

¨

Jmenuji se Inga Petryčka. V mém mateřském jazyce se mé jméno píše trochu jinak: Інга Петричка. Jak správně tušíte, mé kořeny sahají za hranice naší země. Když nad tím ale přemýšlím, pravda je to jen částečně.  Moji prarodiče totiž ještě žili tady, v Československu. Hned vám vysvětlím, jak je to možné.

Narodila jsem se ve městě Mukačevo. Tato oblast západní Ukrajiny historicky patřila k tzv. Podkarpatské Rusi, která byla za první republiky součástí Československa. Moji prarodiče tak opravdu měli v rodných listech jako místo narození zapsanou Československou republiku.

Cestou za příbuznými se vždy zastavíme v Užhorodu u pomníku T. G. Masaryka

Byli to právě prarodiče, kterým vděčím za svoji výchovu v tradičním křesťanském prostředí. I proto jsem vždy vnímala Prahu jako tradiční centrum, ke kterému historicky patříme.

Byla to pro mě tedy čest, když jsem ve svých dvaceti letech dostala příležitost odejít do Prahy za studiem. A i když mě poté pracovní a studijní povinnosti zavály i do jiných evropských metropolí, Praha a naše republika zůstaly v mém srdci už navždy jako domov. Zde jsem proto také porodila a vychovala dceru.

Na svoji původní vlast nezapomínám. Svému původu a zkušenostem, které jsem na své cestě životem nasbírala, totiž vděčím za mnohé. Dávají mi určitý nadhled, který je zapotřebí při řešení problémů, a výhodu při hledání důležitých souvislostí. Navíc se mi díky nim daří propojovat lidi, stavět pomyslné mosty mezi lidmi různých národností, věkových skupin nebo názorů, což je v politice nezbytné a hlavně žádoucí.

Díky svému původu také vím, jaké to je začínat někde, jak se říká, od nuly a jak je v takové chvíli důležité, když v někom cítíte podporu. Proto se snažím pomáhat lidem, ve kterých vidím potenciál, aby se dokázali prosadit ve společnosti.

Jednou takovou skupinou jsou talentované ženy s rozhledem, které láká politika, ale mají z ní obavy. Takovým ženám se snažím dodávat odvahu a inspiraci třeba pravidelnými rozhovory s političkami, ve kterých tyto úspěšné ženy poodkrývají své soukromí a ukazují tak, že politika ženy potřebuje a není třeba se jí obávat. Tyto příspěvky naleznete na mých webových stránkách pod tématem Ženy v politice.

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), ale také odpovědět na otázky týkající se mě samotné. Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši

podporu. #lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.