OTÁZKY NA TĚLO #1: Proč zrovna politika a proč zrovna KDU-ČSL

¨
inga petryčka sněmovna

Politika je především o lidech. Na jedné straně jsou ti, kterým není lhostejné, s jakými problémy se potýkají lidé kolem nich, a nechtějí jen čekat, že se to vše nějak samo vyřeší. A na druhé straně ti, kteří se rozhodnou těmto lidem důvěřovat a do určité míry jim tak svěřit rozhodování o svých vlastních životech.

Proto je podle mě nesmírně důležité, aby voliči neznali jen „pouhý“ volební program, ale aby věděli více i o samotných kandidátech, čímž nemám na mysli věk a povolání. Chtěla bych tedy všem, kteří mě neznají nebo zatím neměli příležitost vidět alespoň moji práci, trochu přiblížit sebe samu. I když přiznávám, že toto mi vždy přijde jako nejtěžší. Mé osobnostní rysy, pravidla, kterými se v životě řídím nebo hodnoty, které považuji za důležité, to vše by přece jistě dokázali lépe shrnout lidé v mém okolí, a ne já sama.

Nicméně vím, že je to důležité, tak se o to pokusím.

Byla jsem vychovávána v tradiční křesťanské rodině, takže hodnoty jako slušnost, pravda nebo láska k bližnímu svému mi vždy připadaly jako běžné a nezpochybnitelné součásti lidského života.

A právě tento fakt byl asi i ten nejzásadnější důvod, proč jsem se rozhodla jít do politiky. Politika, to je poslání a veřejná služba, kde nikdo nemluví sám za sebe, ale za potřeby těch, které zastupuje. Tak by to mělo být. Jenže bohužel tomu tak není.

Z politiky se vytrácí i ty základní elementární principy, jakými jsou podle mě slušnost a lidskost. Nelíbí se mi, když o našich životech rozhodují nikoli empatičtí politici, ale spíše nějaké zákulisní praktiky. A to je to nejzásadnější, co bych chtěla změnit. Ve slušnosti a lidskosti začíná dobrá politika. A od té se pak odvíjí vše ostatní.

Že bude moje cesta do politiky vést právě přes KDU-ČSL, bylo samozřejmé. Když se mě někdo zeptá, odpovídám vždy stejně. KDU-ČSL je mi blízká právě svými hodnotami. Je jich hodně, za všechny proto zmíním dvě základní. Křesťansko – demokratické smýšlení staví na první příčku vždy člověka v jeho jedinečnosti a rodinu chápe jako nenahraditelný základ společnosti.

Kdysi jsem četla někde na sociálních sítích jeden stručný popis KDU-ČSL. Vůbec už nevím, kdy to bylo, ani kdo byl jejím autorem. Tento popis se mi nicméně vryl do paměti, tak se o něj s vámi podělím: „Lidovci jsou tichá partaj, která mi je lidsky sympatická. Má v sobě jistou neuřvanou slušnost, která mě oslovuje“.

Já sama bych to sice vyjádřila jinými slovy, ale ve své podstatě s tímto popisem souhlasím. KDU-ČSL jsem vždy vnímala jako tradiční konzervativní stranu, která vyrůstá odspodu. Bylo mi sympatické, že si nesnaží hrát na velkou politiku, ctí křesťanské zásady, a přitom všem nezůstává někde v historii. Naopak. Jde s dobou, oslovuje mladou generaci a dává velký prostor ženám.

Mám toho ještě tolik, co bych chtěla říct, ale zároveň vnímám, že už to začíná být trochu dlouhé. Proto si vás, pokud chcete vědět více, dovolím odkázat na svůj web, kde toto téma rozebírám podrobněji. Přeji pěkné čtení.

Moje vize pro KDU-ČSL

Kam zmizela slušnost? Patří vůbec do politiky?

Tři klíčové momenty, které charakterizují současnou KDU-ČSL a určují její budoucnost

Tři mýty o KDU-ČSL a jak se z nich poučit

———-

Tento příspěvek vznikl jako součást mé kampaně k nominačnímu sjezdu pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2021. Smyslem je představit mé názory a postoje pro kandidaturu ve volbách v rámci koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), ale také odpovědět na otázky týkající se mě samotné. Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021. Děkuji za vaši podporu.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.