Ochrana životního prostředí. V čem jsou lidovci jiní?

¨

O životním prostředí mluvím často. Ať to vezmu z jakéhokoli pohledu, vždycky tam je a vždycky tvoří důležitý předpoklad, aby věci fungovaly. Životní prostředí významně ovlivňuje naše zdraví, ať už kvalitou ovzduší neb prostřednictvím půdy a vod. Je to základní předpoklad pro přežití lidského druhu a my jej musíme nejen chránit, ale předat v co nejlepším stavu dalším generacím.

Jako lidovci máme, a vždycky jsme měli, k životnímu prostředí blízko. Je pro nás každodenní zkušeností při práci s krajinou, obděláváním půdy a hospodařením v lesích. Je to naše přirozenost a tak je to nejlepší.

Nikdy jsme si nehráli na nějaké velkolepé vize nebo globální iniciativy. Nic proti nim, mají svůj smysl. Ale jsme konzervativní strana, takže řešení hledáme vždy nejprve ve svém okolí, tedy tam, kde jej můžeme sami realizovat.

Jsme jiní také v tom, že v souvislosti s ochranou životního prostředí nemluvíme jen o dekarbonizaci a globálním oteplování. Důraz klademe na ochranu půdy, vody, lesů a bidoriverzity.

Jsme také připraveni řešit jeden z nejnaléhavějších ekologických problémů současnosti, časovanou bombu, kterou jsou odpady. Směr, kterým bychom se měli vydat, je oběhové hospodářství, tedy princip, který říká, že nic není odpad a všechno se dá znovu nějakým způsobem využít a vrátit do oběhu.
Ochrana životního prostředí je povětšinou takovou Popelkou, možná spíše ozdobou vládních prohlášení. Já chci jít do Sněmovny proto, aby tomu tak nebylo. Chci změnit přístup politiků k problematice životního prostředí.  Chci, aby se toto konečně bralo vážně.

Prosím, podpořte mě v primárních volbách. Já pak udělám maximum pro životní prostředí.

Inga Petryčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.