Nastal čas pro lepší politiku

¨

Drazí přátelé,

ráda bych tu s vámi sdílela svůj tajný plán ;-).

Není vlastně až tak tajný, ale dosud jsem o tom veřejně nemluvila. Rozhodla jsem se, že budu usilovat o důvěru a možnost kandidovat v barvách KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ráda bych kandidovala za koalici KDU-ČSL, ODS a TOP 09 pod společnou značkou SPOLU.

Toto mé rozhodnutí samozřejmě neznamená automaticky, že tomu tak bude. Momentálně jsem získala nominaci pro primární volby (Honzo, ještě jednou děkuji!), které se uskuteční 26. ledna. Právě tady se bude rozhodovat, zda budu či nebudu na kandidátce.

Vy, co mě znáte, víte, že pro to udělám maximum. Na druhou stranu do toho nechci jít za každou cenu. Budu se tedy snažit postupně získat důvěru kolegyň a kolegů, kteří budou v primárních volbách hlasovat a vybírat kandidáty za KDU-ČSL. Ráda bych prošla primárními volbami poctivou cestou, nikoli cestou intrik a zákulisních dohod. Ráda bych, aby byly primární volby o výběru kandidátů na základě jejich kvalit, názorů, veřejného angažmá i dosavadních pracovních či odborných zkušeností. Jedině tak vygenerujeme ty nejlepší zástupce.

Tady na své stránce na budu postupně publikovat své názory a zejména priority, které chci díky případnému mandátu poslankyně ve Sněmovně prosazovat. Mnoho z toho už jste ode mě četli nebo slyšeli. Zaměřím se proto především na priority, které vychází z programových tezí koalice SPOLU (podrobnosti na webu www.pojdtesnami.cz). Chci vám je přiblížit, ale současně vysvětlit, jak je chápu já osobně a co přesně to bude znamenat pro praktický výkon případného mandátu z mé strany.

Budu také moc ráda, když mi do komentářů budete psát, co si o jednotlivých tématech myslíte vy sami. Vážím si vaší podpory a budu ráda, když mě touto cestou pomůžete. Politici nejdou do politiky za sebe, ale především za ty, kdo je zvolili a kdo jim dali důvěru.

Protože se snažím být upřímná, budu se snažit postupně zveřejňovat i informace osobnějšího rázu. Sem tam dostanu nějakou otázku týkající se mě samotné, mého života, minulosti či pracovního působení. Leccos z toho mám na svém webu (sekce Můj příběh), ale samozřejmě ráda to podstatné zveřejním i tady. Samozřejmě budu ráda, když mi pošlete i své otázky, když se budete ptát, a já dostanu příležitost  odpovědět.

To nejdůležitější na konec, jak se říká :-). Snad to nebude znít jako klišé, ale to hlavní, co mě do toho žene, je vize lepší politiky. Jak jsem tu psala už hodněkrát. Není to fráze. Dlouhodobě cítím, a myslím, že nejsem jediná, že s naší politikou není něco v pořádku. Nebavím se teď o názorech nebo ideologických postojích. Mám na mysli fungování politiky jako takové, způsob vedení politického boje (doslova boje!), komunikace, která připomíná spíše další druh vedení války, tentokrát argumentační, aroganci moci, degradaci politiky na vyprázdněný marketing. Chybí mi hodnoty a každodenní práce ve prospěch druhých.

Pojďme to změnit.

PS: Co si o tom myslíte? Napište mi prosím svůj názor do komentáře. Budu za to opravdu moc ráda.

#lepsipolitika #volby2021 #spolu

Všechny příspěvky k mé kandidatuře najdete na speciální webové adrese  www.ingapetrycka.cz/category/nominace2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.