Laskavé setkání s dětmi v mateřské škole

¨

S dětmi je to vždycky moc fajn. Jejich bezprostřednost a otevřenost je tolik osvěžující.

A současně nám dospělým tolik chybí.

Jsem proto ráda, že jsme s kolegyněmi ze spolku Bonafide zavítaly do mateřské školky MŠ Jihozápadní na Praze 4. Konkrétně se mnou šly kolegyně Renata Kubišová a Viera Kučerová; ta celou akci domlouvala a pomáhala dát dohromady program.

Čekalo nás tam 35 dětí.

Měly jsme pro děti připravené pásmo, které zahrnovalo loutkové divadlo, čtení pohádek, písničky a povídání o národnostních menšinách. Také jsme jim představily slovenské, bulharské a romské kroje, díky kterým jsme mohly více přiblížit tradice těchto národnostních menšin. 

Celým setkáním se linula niť laskavosti, neboť se akce konala v rámci projektu LASKAVOST – MEZI LIDMI MOST.

S dětmi jsme si povídaly o různých národnostech, debatovali jsme o tom, zda už měly možnost s rodiči cestovat někam do zahraničí a jaké mají dojmy ze setkání s tamními lidmi. Ptaly jsme se i na to, jestli se učí nějaké cizí jazyky a dozvěděly jsme se, že některé děti mají ve svých rodinách příslušníky slovenské, ukrajinské, polské nebo i indické národnosti. 

Na rozloučenou dostaly děti dárky v podobě pexesa s obrázky krojů a časopis Kamarádi, který je mimo jiné věnovaný projektu LASKAVOST – MEZI LIDMI MOST.

Moc se těším na další setkání.

Pokud byste měli zájem uspořádat besedu, workshop či dílničky na téma poznávání národnostních menšin a jiných kultur ve své školce nebo škole, neváhejte mě kontaktovat na mail inga@petrycka.cz. 

Také se povídejte na podrobnosti o projektu LASKAVOST – MEZI LIDMI MOST. Připomínám, že nás 12. listopadu čeká konference o národnostních menšinách a slavnostní galavečer, který bude o vzájemném poznávání, kultuře, hudbě, tanci, a ukázkách výtvarných prací, ale hlavně dobré náladě a laskavosti.

Těším se na viděnou!

Inga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.