COVID-19

Koronaviruse se týká nás všech. Pojďme se mu postavit společně!

Koronavirus SARS-CoV-2 vstoupil do našich životů rychle a nečekaně. Virus se poprvé objevil v Číně na sklonku roku 2019. Odtud se šířil závratnou rychlostí do dalších zemí napříč všemi obydlenými světadíly. Světová zdravotnická organizace vyhlásila dne 11. března 2020 šíření tohoto viru za pandemii. V Česku se první tři případy nákazy objevily 1. března a už 22. března si virus vyžádal první oběť. Virus s označením SARS-CoV-2 způsobuje nemoc s označením Covid-19.
 
Existuje několik různých predikcí budoucího vývoje šíření koronaviru. Jisté je, že tu s námi bude přinejmenším ještě v roce 2021. Vše se bude odvíjet od dostupnosti vakcíny, případně, v lepším případě, podle některých odborníků virus zeslábne a zmizí, jako tomu bylo v případě virů SARS a MERS. Sama jsem v každém případě už v květnu varovala, abychom byli připraveni na další krizi, a položila jsem na stůl několik návrhů, jak pomoci firmám a zejména pak ohroženým skupinám obyvatel (viz dále v článcích). 

Elektronické knihy ke stažení

První kroky v krizové situaci (info o knize, stáhnout)

Jak se města a obce praly s koronavirem (info o knize, stáhnout)

 

7 tipů jak zůstat zdravý a v pohodě i uprostřed krize

Všechny články na téma COVID-19 najdete na mém blogu.
 

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.