Co jako poslankyně lidovcům přinesu?

¨

Zásadní otázka, která ale má celkem jednoduchou odpověď. Vezmu to pěkně od začátku.

Když jsem se rozhodla pro vstup do politiky, bylo mi jasné (a jak jsem později zjistila, bylo to jasné i všem mým příbuzným a známým), že moje cesta může vést jedině přes KDU-ČSL. V ní je totiž zakořeněno to, co by mělo tvořit základ politiky jako takové. Víra, morální hodnoty, důraz na jednotlivce a jeho potřeby, regionální cítění nebo rodina jako základ společnosti. To je to, co požaduji od politiky a co nacházím právě u lidovců. Proto považuji tuto stranu za jakýsi maják, jehož úkolem je fungovat jako záchytný bod v případě, kdy se věci neubírají tím správným směrem.

Přišlo mi tudíž přirozené podporovat a propagovat lidoveckou politiku a její kandidáty.  Kdo mě zná, ví, že jsem na tomto poli aktivní, ať už jde o sociální sítě, webové stránky, tištěná média nebo kontaktní kampaně před volbami. Dnešní doba to prostě a jednoduše žádá.

Ve své podpoře lidovců a budování jejich značky chci pokračovat i coby poslankyně. Jsem přesvědčena, že bych tak mohla využít více možností, jak stranu zpřístupnit občanům. Podobně jako se tomu daří našim kolegům ve vedení krajů.

Zásadním tématem, kterému bych se chtěla, kromě jiného, v poslanecké funkci dál věnovat, je životní prostředí. Musíme zlepšit systém nakládání s odpady, změnit přístup k půdě a krajině, usilovat o čistší ovzduší ve městech, ale také splnit své závazky v oblasti dekarbonizace ekonomiky. V tomto ohledu jsem připravena hájit coby vyslankyně lidovců naše zásady udržitelnosti jako závazku dalším generacím.

Jednat a rozhodovat s ohledem k našim dětem a budoucím generacím, to je i motto, kterým se řídím a kterým se hodlám řídit i nadále. Je to heslo bytostně spojeno s naší konzervativní stranou, kterému je třeba v Poslanecké sněmovně dát prioritu. A o to se chci postarat.

Jednat a rozhodovat s ohledem k našim dětem a budoucím generacím, to je i motto, kterým se řídím a kterým se hodlám řídit i nadále. Je to heslo bytostně spojeno s naší konzervativní stranou, kterému je třeba v Poslanecké sněmovně dát prioritu.

To je ostatně cílem i dalších dvou koaličních stran. I proto jsem přesvědčena, že jsme schopni najít společnou cestu, aniž bychom museli odbočovat z lidoveckých zásad. Jsem tak připravena prosazovat zájmy KDU-ČSL v rámci koalice SPOLU a reprezentovat stranu a pražské lidovce, a zároveň zachovat loajalitu a podporu koalici.

Neříkám, že to bude snadný úkol. Politika, v jejímž zájmu je zachovat si tvář, neslevit ze svých zásad a hledat vhodné alternativy ve sporných bodech ve prospěch našich občanů a dalších generací nemůže být snadná. Je ale jediná správná. A proto ji budu hájit a prosazovat.

Vaše Inga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEWSLETTER

Buďte v obraze!

Přihlašte si můj newsletter a já vám budu posílat to nejzajímavější z mého webu, aby vám už nic neuniklo. Stačí zadat e-mailovou adresu a stisknout tlačítko.